THK - 2023./24.

TURISTIČKO-HOTELIJERSKI KOMERCIJALIST --- 2023./24.

PRAKTIČNA NASTAVA - TIJEKOM NASTAVE (od rujna do lipnja)

1. RAZRED - 105 sati (13 radnih dana - u pravilu subotom - prvi razred u pravilu počinje u 2.polugodištu)

2. RAZRED - 105 sati (13 radnih dana - u pravilu subotom)

3. RAZRED - 105 sati (13 radnih dana - u pravilu subotom)

4. RAZRED - 96 sati (praktična nastava u školi)

* Praktična nastava od 1. do 3. razreda izvodi se u ugostiteljstvu (kuharstvo sa slastičarstvom - ugostiteljsko posluživanje), a u 4. razredu izvodi se u školi ili u ugostiteljskim objektima za smještaj (recepcija, računovodstvo, nabavno-prodajni odjel).

* Praktična nastava se ocjenjuje u svakoj godini školovanja i ocjena ulazi u prosjek kod uspjeha učenika.

LJETNA PRAKTIČNA NASTAVA - LJETNI PRAZNICI (od lipnja do rujna)

1. RAZRED - 182 sata (23 radna dana)

2. RAZRED - 182 sata (23 radna dana)

3. RAZRED - 182 sata (23 radna dana)

4. RAZRED - nema ljetne praktične nastave nakon 4.razreda

* Ljetna praktična nastava od 1. do 3. razreda izvodi se u ugostiteljstvu (kuharstvo sa slastičarstvom - ugostiteljsko posluživanje).

* Ljetna praktična nastava UVJET je za upis u sljedeći razred i bez odrađene ljetne praktične nastave učenik/ca ne može upisati sljedeći razred.

____________________________________________________________

UČENIK/CA MOŽE SAMOSTALNO PRONAĆI OBJEKT GDJE ĆE OBAVLJATI PRAKTIČNU NASTAVU ILI ĆE PODUZEĆE ODREDITI ŠKOLA.

Praktična nastava tijekom nastave odrađuje se najkasnije do 15.6.2024.

Ljetna praktična nastava se odrađuje u periodu od 24.6.2024., a najkasnije do 31.08.2024. (ljetni praznici učenika).

Tijekom praktične nastave učenici su dužni:

• raditi prema uputama što ih prilikom rada dobiju od odgovorne osobe u poduzeću,
  • imati propisanu odjeću i obuću prema uputama poslodavca,
  • imati važeću sanitarnu iskaznicu,
  • u suradnji sa poduzećem i mentorom u školi redovito popunjavati mapu praktične nastave,
  • redovito i na vrijeme dolaziti na praksu,
  • savjesno i točno obavljati povjerene zadatke.

Na kraju odrađene praktične nastave učenik/ca treba poduzeću predati  potvrdu koju je dobio/la u školi na koju ide  ocjena, potpis odgovorne osobe i pečat poduzeća.

Potvrda služi učeniku/ci kao dokaz o obavljenoj praktičnoj nastavi koja je uvjet za završetak razreda koji trenutno pohađa (potvrda se predaje na kraju nastave u lipnju mentoru u školi), a ljetna praktična nastava kao uvjet za upis u sljedeći razred (potvrda se predaje razredniku/ci nakon ljetnih praznika).

> PRAKTIČNA NASTAVA-STRUČNA PRAKSA  > Turističko-hotelijerski komercijalist