HTT - 2023./24.

HOTELIJERSKO-TURISTIČKI TEHNIČAR --- 2023./24.

PRAKTIČNA NASTAVA - TIJEKOM NASTAVE (od rujna do lipnja)

1. RAZRED - 70 sati - praktična nastava u školi - nastavni predmet  "Osnove turizma"

2. RAZRED - 70 sati - praktična nastava u školi - vježbe u školi

3. RAZRED - 70 sati - praktična nastava u školi - hotelski rezervacijski sustav "My Rent"

4. RAZRED - 64 sata - praktična nastava u školi - rezervacijski sustav za avioprijevoz, smještaj i rent-a-car "Amadeus"

* Praktična nastava se ocjenjuje u svakoj godini školovanja i ocjena ulazi u prosjek kod uspjeha učenika.

STRUČNA PRAKSA - LJETNI PRAZNICI (od lipnja do rujna)

1. RAZRED - 182 sata - stručna praksa u ugostiteljskom objektu

2. RAZRED - 182 sata - stručna praksa u ugostiteljskom objektu

3. RAZRED - 182 sata - stručna praksa u ugostiteljskom objektu

4. RAZRED - nema stručne prakse nakon 4.razreda

* Stručna praksa je UVJET za upis u slijedeći razred i bez odrađene ljetne stručne prakse učenik ne može upisati slijedeći razred (ne ulazi u prosjek kod uspjeha učenika).

LJETNU STRUČNU PRAKSU UČENICI ODRAĐUJU U UGOSTITELJSKIM  I TURISTIČKIM PODUZEĆIMA (HOTELI, KAMPOVI, MARINE, NACIONALNI PARKOVI, PUTNIČKE - TURISTIČKE AGENCIJE, TURISTIČKE ZAJEDNICE).

UČENIK MOŽE SAMOSTALNO PRONAĆI OBJEKT GDJE ĆE OBAVLJATI LJETNU STRUČNU PRAKSU ILI ĆE MU PODUZEĆE ODREDITI ŠKOLA.

Učenici trebaju odraditi 182 sata, odnosno 23 radna dana stručne prakse tijekom ljetnih praznika.

Ljetna stručna praksa se odrađuje u periodu od 24.6.2024., a najkasnije do 31.8.2024.

Tijekom ljetne stručne prakse učenici su dužni:

• raditi prema uputama što ih prilikom rada dobiju od odgovorne osobe u poduzeću,
  • imati propisanu odjeću i obuću prema uputama poslodavca,
  • redovito i na vrijeme dolaziti na praksu,
  • savjesno i točno obavljati povjerene zadatke.

Na kraju odrađene stručne prakse učenik/ca treba poduzeću predati  potvrdu koju je dobio/la u školi na koju ide  ocjena, potpis odgovorne osobe i pečat poduzeća.

Potvrda služi učeniku/ci kao dokaz o obavljenoj stručnoj praksi koja je uvjet za upis u slijedeći razred, a učenik/ca je treba predati svojem razredniku/ci nakon ljetnih praznika.

> PRAKTIČNA NASTAVA-STRUČNA PRAKSA  > Hotelijersko-turistički tehničar