HTT - 2020./21.

HOTELIJERSKO-TURISTIČKI TEHNIČAR --- 2020./21.

PRAKTIČNA NASTAVA - TIJEKOM NASTAVE (od rujna do lipnja)

1. RAZRED - 70 sati godišnje - praktična nastava u školi - nastavni predmet  "Osnove turizma"

2. RAZRED - 70 sati godišnje - praktična nastava u ugostiteljskom objektu

3. RAZRED - 70 sati godišnje - praktična nastava u školi - recepcijski rezervacijski sustav "Gastro Dat"

4. RAZRED - 64 sati godišnje - praktična nastava u školi - rezervacijski sustav za avioprijevoz, smještaj i rent-a-car "Amadeus"

* Praktična nastava se ocjenjuje u svakoj godini školovanja i ocjena ulazi u prosjek kod uspjeha učenika.

STRUČNA PRAKSA - LJETNI PRAZNICI (od lipnja do rujna)

1. RAZRED - 182 sata godišnje (24 radna dana) - stručna praksa u ugostiteljskom objektu

2. RAZRED - 182 sata godišnje (24 radna dana) - stručna praksa u ugostiteljskom objektu

3. RAZRED - 182 sata godišnje (24 radna dana) - stručna praksa u ugostiteljskom objektu

4. RAZRED - nema stručne prakse nakon 4.razreda

* Stručna praksa je UVJET za upis u slijedeći razred i bez odrađene ljetne stručne prakse učenik ne može upisati slijedeći razred (ne ulazi u prosjek kod uspjeha učenika).

___________________________________________________________________

LJETNU STRUČNU PRAKSU UČENICI ODRAĐUJU U UGOSTITELJSKIM OBJEKTIMA I TO NA POSLOVIMA RECEPCIJSKOG POSLOVANJA HOTELA, MOTELA, KAMPOVA, MARINA, NACIONALNIH PARKOVA I SLIČNO, POSLOVIMA PUTNIČKIH (TURISTIČKIH) AGENCIJA, POSLOVIMA TURISTIČKIH ZAJEDNICA.

UČENIK MOŽE SAMOSTALNO PRONAĆI OBJEKT GDJE ĆE OBAVLJATI LJETNU STRUČNU PRAKSU ILI ĆE MU OBJEKT ODREDITI ŠKOLA.

SVE DETALJE O ODRAĐIVANJU PRAKTIČNE NASTAVE I STRUČNE PRAKSE UČENICI ĆE DOBITI U ŠKOLI I PRIJE TOGA NE TREBAJU NIŠTA SAMOSTALNO PODUZIMATI.