" Uzmi knjigu, donesi knjigu! "

Autor: Ljiljana Jelčić Brajković, 19. 4. 2023.

Turističko-ugostiteljska škola Šibenik i Medicinska škola  s kojom dijeli zgradu i školsku knjižnicu osmislili su projekt povodom Noći knjige „ uzmi knjigu, donesi knjigu!“. Cilj projekta kojeg vode knjižničarke Ljiljana Jelčić Brajković i Marija Urem  je potaknuti  učenike na što češće druženje s različitim književnim naslovima, kako bi se podigla razina čitanja kod učenika i potaknula njihovu radoznalost u otkrivanju novih naslova. Akcija „ uzmi knjigu, donesi knjigu!“ osmišljena je u trajanju od 19.4. – 28.4.2023. a cilj je prikupiti dječje knjige i slikovnice za Dječji vrtić Kućica u Šibeniku i učeničkom razmjenom knjiga iznjedriti  neke nove čitatelje!. Budući da smo Turističko-ugostiteljska škola, jedan dio literature odnosi se na gastronomske naslove, pri čemu će svi učenici programa kuhar i konobar izdvojiti jedan naslov i iz njega izdvojiti stručni dio koji im se najviše svidio, te ih time motiviramo i na čitanje i na proučavanje stručne literature iz područja ugostiteljstva. Za otvaranje ovog projekta učenici kuhari su ispekli kolačiće u obliku knjige i razne slane i slatke zalogaje, a učenici konobari su napravili i poslužili bezalkoholne koktele za sve sudionike projekta i time nastavili školski projekt „ Konobari  kao zvijezde „.