« Studeni 2020 »

TURISTIČKO-UGOSTITELJSKA ŠKOLA ŠIBENIK USPJEŠNO DOVRŠILA AKTIVNOSTI U PROJEKTU SEA- STAINABILITY

Ovaj EU projekt je sufinanciran kroz Švicarsko-Hrvatski program suradnje u ukupnom iznosu od 758.447,63 kn

NašaTurističko-ugostiteljska škola u suradnji sa LAGUR- om Galeb, Tribunj uspješno je dovršila planirane projektne aktivnosti te slijedi zatvaranje projekta SEA – Stainability. Tom prigodom smo napravili izložbeni stol sa materijalima nastalim kroz projekt.

U projekt je bilo uključeno oko 75 učenika i 15 nastavnika kroz pet projektnih aktivnosti.

• Jednodnevni studijski posjet Ribarskoj luci Tribunj posvećen temi otpada iz mora.
  • Jednodnevni studijski posjet Ribarskoj luci Tribunj i zgradi Veletržnica ribe Tribunj na temu održivog ribarstva.
  • Natjecanje učenika Turističko-ugostiteljske škole Šibenik u ribljoj gastronomiji na temu „Zero waste“
  • Studijski posjet uzgajalištu bijele ribe i gastronomskom subjektu na temu održivog ribarstva i gastronomije „Misli globalno, kuhaj lokalno“.
  • Učenici Turističko-ugostiteljske škole Šibenik (TUŠ Šibenik) na studijskom putovanju u Splitu.
  • Nositelji projektnih aktivnosti bili su: ravnateljica Senka Dodig i voditeljica projekta Diana Svirčić te kolege Maja Šintić,  Biserka Šmit, Nikola Nimac, Renata Polegubić-Vlaše, Helena Babić, Danijela Mikulandra, Josip Friganović, Dijana Marčić Milikić
  • Tijekom dijela aktivnosti bio je uključen i uspješno prezentiran projekt Konobari kao zvijezde koji škola nastavlja sustavno provoditi. Bravo za naše zvijezde!!!

• Izlazni proizvod projekta je brošura unutar koje se nalaze recepti koje su, pod vodstvom mentorice Biserke Šmit, osmislili učenici škole primjenjujući stečena znanja iz projekta.

• Zahvaljujući projektu SEA-Stainability  djelatnice Turističko-ugostiteljske škole Šibenik: Biserka Šmit, Sanja Ivanović te Helena Babić su  pohađale  stručno modularno usavršavanje za održivi  razvoj. gdje je osmišljeno 18 novih projekata u cilju razvoja učeničkih kompetencija nužnih za 21. stoljeće

Na donjoj poveznici možete pogledati materijal sa natjecanja „Zero waste“ održan u veljači u hotelu Panorama.

• Slike pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Ljiljana Jelčić Brajković   datum: 9. 6. 2020.