« Studeni 2020 »

PROJEKT " ŠIBENSKI BAGATIN " PREDSTAVLJEN U MUZEJU GRADA ŠIBENIKA

Projekt naše škole „ Šibenski bagatin „ u partnerstvu s Tehničkom školom Šibenik financiralo je Ministarstvo turizma. Učenici kuhari 2.F Marko Papak, Ivan Ljubić i 2.i Roko Rajčić pod vodstvom mentorice Biserke Šmit od čokolade su napravili novčić ( bagatin ) na kojem je otisnut lik Sv. Mihovila a učenici Tehničke škole izradili su kalup koristeći se 3 D tehnikom printanja te je tako nastao inovativan i zanimljiv čokoladni suvenir koji je predstavljen u Muzeju grada Šibenika pred brojnim gostima i uzvanicima, predstavnicima Grada Šibenika i Šibensko-kninske županije, Turističke zajednice grada i županije, državnim tajnikom Ministarstva turizma, Obrtničke i Gospodarske komore. Za predstavljanje je izrađena i originalna ambalaža za novčiće u obliku kožne vrećice i kutije s bagatinima a koje su podijeljene na kraju uzvanicima. Ravnatelj Muzeja Željko Krnčević istaknuo je višestruku vrijednost ovog projekta i uvrštavanje jestivog suvenira u ponudu suvenirnice gradskog Muzeja. Ravnateljica Turističko-ugostiteljske škole Senka Dodig zahvalila se partnerima na projektu, učenicima i mentorima u realizaciji ovog projekta. Istaknula je pritom neizmjernu vrijednost koju imaju projekti za učenike u lokalnoj zajednici a koji spajaju vještine struke za koju se učenici obrazuju, institucije i lokalnu zajednicu i čine nezamjenjivo iskustvo na obrazovnom putu za stjecanje različitih kompetencija i vještina učenika. Učenici konobari 3.E Erika Huljev, Ivana Marjanović, Karlo Šupe i Karlo Rupić pod vodstvom mentora Renate Polegubić Vlaše i Nikole Nimca poslužili su rashlađeni pjenušac i aranžirali prezentacijski stol. Učenice hostese 3.G Karmen Aleksić, Paula Crljen i 2.G Kristina Strika i Lucia Bačić dijelile su uzvanicima letke s pričom o Šibenskom bagatinu na hrvatskom, engleskom, njemačkom, talijanskom i francuskom jeziku. Cijeli program vodila je učenica 3.G Karmen Aleksić. Program je popraćen glazbom učenika i nastavnice glazbene škole Ivana Lukačića a cvjetni aranžman izradio je Lukin cvjetni studio.

Slike pogledajte u foto-galeriji!.

objavio: Ljiljana Jelčić Brajković   datum: 17. 9. 2019.