« Studeni 2020 »

NAŠA ŠKOLA PARTNER U PROJEKTU " UVOĐENJE PODUZETNIŠTVA KAO MEĐUPREDMETNE TEME U SREDNJE ŠKOLE "

24. travnja 2018. u našoj školi koja je i partner škola u projektu, održana je radionica s učenicima 4.g i 4.h razreda i nastavnicima škole. Projekt udruge Inicijativa i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta predstavili su i održali radionicu Marina Tafra- predsjednica udruge Inicijativa koja je i nositelj projekta Ministarstva znanosti i obrazovanja i Vitomir Tafra- profesor na Visokoj školi za ekonomiju, poduzetništvo i upravljanje Nikola Šubić Zrinski te je i član tima kurikularne reforme. Naša škola je partner škola u projektu „ uvođenje poduzetništva kao međupredmetne teme u srednje škole „eksperimetalna nastava u partner školama. Održana je radionica s učenicima 4.g i 4.h razreda koji su bili podijeljeni po grupama te su imali zadatak osnovati poduzeće i prezentirati ga žiriju u sastavu nastavnika i nazočnima. Zadatak im je bio da osmisle tvrtku, djelatnost, prezentiraju uslugu, cijenu, ciljanu skupinu, slogan, plakat, propagandni letak te da svi članovi grupe prezentaciju izlažu u trajanju od 5 minuta. Naši učenici izvrsno su se snašli kao mladi poduzetnici, te su odlično prezentirali poduzeće nazočnima. Nakon završene radionice s učenicima održana je radionica za nastavnike koji su bili podijeljeni po grupama a zadatak im je bio da kroz svoj nastavni predmet provedu poduzetničku temu koju su osmislili. Nastavnici su odlično odradili zadatak i prezentirali svoju grupu na radionici. Ravnateljica škole  zahvalila se svim sudionicima radionice i voditeljima projekta.

objavio: Ljiljana Jelčić Brajković   datum: 25. 4. 2018.