Naši učenici u sklopu projekta SEA-Stainability u studijskom posjetu ribarskoj luci Tribunj

Autor: Ljiljana Jelčić Brajković, 9. 12. 2019.

Naši učenici 1. G, 1. E , 1. I i 3. I razreda pod vodstvom nastavnica Helenom Babić i Dianom Svirčić proveli su u subotu, 7. prosinca 2019. jednodnevni studijski posjet Ribarskoj luci Tribunj posvećen temi otpada iz mora, mikroplastike, utjecaja na morske organizme i zaštite morskog okoliša. Riječ je o prvoj od ukupno pet aktivnosti u sklopu projekta SEA-Stainability gdje naša škola sudjeluje kao partner lokalnoj akcijskoj grupi u ribarstvu Lagur Galeb. Projekt je sufinanciran od strane Ureda za udruge Vlade RH u sklopu Hrvatskog-Švicarskog programa.

Na početku studijskog posjeta učenici su upoznati s problematikom otpada iz mora kojeg su prezentirali znanstvenici Instituta za oceanografiju i ribarstvo. Nakon teoretskog dijela organiziran je terenski odlazak na plažu Bristak gdje je učenicima demonstriran način monitoriranja otpada na plažama. Na završetku je organiziran kviz u cilju provjere usvojenih znanja.

Cilj ove obrazovne aktivnosti je educirati učenike o važnosti očuvanja okoliša za sadašnje i buduće generacije, te potaknuti svijest o potrebi zaštite okoliša i mora uz koje i od kojeg se živi.