SAJAM OBRAZOVANJA

Autor: Ljiljana Jelčić Brajković, 22. 10. 2019.

Sajam obrazovanja u dvorani na Baldekinu organizirao je Hrvatski zavod za zapošljavanje u suradnji sa Savjetom mladih Grada Šibenika i udrugom Mladih u EU.

Na sajmu obrazovanja šibenski osnovci mogli su se upoznati sa zanimanjima koja im se nude u nastavku školovanja.

Svi učenici imali su priliku pitati o zanimanju i obavljanju prakse u školama koje bi željeli upisati te su od kolega srednjoškolaca mogli čuti što ih zanima vezano uz željeni program srednje škole.

Turističko-ugostiteljsku školu predstavili su učenici konobari i kuhari sa svojim nastavnicima te su za osnovce pokazali znanje i vještine u pečenju slastica i pripremanju bezalkoholnih koktela.

Naši učenici prezentirali su šibenskim osnovcima znanje i vještine koje su stekli školovanjem u Turističko-ugostiteljskoj školi i zašto bi upravo naša škola bila njihov izbor za daljnji nastavak školovanja.