LAGUR Galeb i projektni partner Turističko-ugostiteljska škola Šibenik

Autor: Ljiljana Jelčić Brajković, 5. 6. 2019.

Lokalna akcijska grupa u ribarstvu "Galeb" je u utorak 4.lipnja 2019. godine u prostorijama Kulturne udruge Tribunj predstavila projekt SEA-stainability koji je sufinanciran od strane Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske u sklopu Hrvatsko-švicarskog programa suradnje.

LAGUR Galeb i projektni partneri: Udruga Argonauta, Turističko-ugostiteljska škola Šibenik i Institut za oceanografiju i ribarstvo su predstavili ciljeve i planirane aktivnosti projekta a nakon predstavljanja projekta održane su prezentacije znanstvenika Instituta za oceanografiju i ribarstvo (IZOR) na temu otpada iz mora te na temu stanja ribljih resursa u Jadranskom moru.

Ostvarenju ovog cilja doprinijeti će se provedbom studijskih posjeta i radionica za učenike Turističko-ugostiteljske škole Šibenik te objedinjavanjem istih u programu izobrazbe za održivi razvoj. Podršku obrazovanju za održivi razvoj pružiti će znanstvenici Instituta za oceanografiju i ribarstvo (IZOR) edukacijom učenika te izradom obrazovnog materijala na temu održivog ribarstva i otpada iz mora. Znanstvenici IZOR-a će održati javna predavanja te će s udrugom Argonauta izraditi smjernice za izradu edukativnog igrokaza za djecu i mlade a sve to s ciljem podizanja javne svijesti o važnosti globalnih ciljeva održivog razvoja Ujedinjenih naroda: Odgovorna potrošnja i proizvodnja te Očuvanje vodenog svijeta. Kako bi se na području Šibensko-kninske županije ojačali kapaciteti za buduće obrazovanje djece i mladih o održivom razvoju omogućiti će se stručno usavršavanje nastavnika osnovnih i srednjih škola.