SREBRNA MEDALJA NA NATJECANJU U KARLOVCU

„ CONPASTA „ je hrvatsko natjecanje profesionalnih kuhara i seniora ( Međunarodni kongres tjesteničarstva Conpasta 2018. ) koji se održao u Karlovcu od 8. studenog do 9. studenog 2018. Program je sadržavao predavanja, degustacije i natjecanje kuhara seniora i učenika srednjih kuharskih i prehrambenih škola Hrvatske. Osnovni cilj natjecanja je preferiranje jela s tjesteninom, te poticanje gastronomske kreativnosti i korištenja izvornih hrvatskih tjestenina u kulinarstvu.

U izrazito velikoj konkurenciji učenice 2. F razreda( kuhar ) Turističko-ugostiteljske škole Šibenik ANĐELA LEDENKO i JOSIPA MARIĆ pod vodstvom mentorice Biserke Šmit osvojile su izvrsno drugo mjesto.

Učenice su se natjecale jelom pod nazivom Okusi Dalmaciju ( šalša od pomidora, punjeni ravioli s povrćem i bijelom ribom ). Učenice su same radile raviole.

Čestitamo našim učenicama i mentorici na osvojenoj srebrnoj medalji!

objavio: Ljiljana Jelčić Brajković   datum: 12. 11. 2018.