POTICANJE OBRAZOVANJA U UGOSTITELJSTVU I TURIZMU U ŠKOLSKOJ GODINI 2021/22.

Autor: Administrator , 15. 11. 2021.

Ministarstvo turizma i sporta objavilo Javni poziv za sudjelovanje u Programu poticanja obrazovanja kadrova u ugostiteljstvu i turizmu u školskoj godini 2021/22 „STIPENDIJE“ .

Prijavitelji mogu biti:

-          pravne i fizičke (obrti) osobe  koje su registrirane za obavljanje ugostiteljske djelatnosti u objektima iz skupine hoteli i skupine kampovi, iz skupina restorani, barovi, catering objekti i objekti jednostavnih usluga, hosteli iz skupine ostali ugostiteljski objekti ili turističkoj agenciji (u daljnjem tekstu: Poslodavac)

-          županijske obrtničke komore (u daljnjem tekstu: Komora)

Krajnji korisnici su učenici i studenti koji se obrazuju za rad u ugostiteljstvu i turizmu.

Ukupni iznos stipendije može iznositi najviše 2.000,00 kn po učeniku/studentu mjesečno. Ministarstvo odobrava maksimalno 70% ukupnog iznosa stipendije, a poslodavac minimalno 30%.

Učenici imaju pravo na stipendiju u razdoblju od 1. rujna do 30. lipnja u školskoj godini. Studenti imaju pravo na stipendiju u razdoblju od 1. rujna do 30. lipnja u akademskoj godini.

Kompletna dokumentacija može se vidjeti na sljedećem linku.