Tekući smaragd predstavljen u Nacionalnom parku Krka

Autor: Maja Šintić, 12. 10. 2021.

Danas, 12. listopada 2021, u 11 sati održana je  prezentacija originalnog koktela koji je izrađen u suradnji Turističko-ugostiteljske škole, Bar akademije IKS i Javne ustanove „Nacionalni park Krka“.

Koktel su pripremili učenici Turističko-ugostiteljske škole, a predstavljen je na lokaciji Carski vidikovac na Skradinskom buku u NP „Krka“.

Koktel je osmišljen u okviru projekta škole „Umijeće posluživanja – Konobari kao zvijezde“, a u partnerstvu s Javnom ustanovom „Nacionalni park Krka“ kako bi se jačale strukovne vještine učenika i promicala baština našeg kraja. Sam koktel, čiju bazu čine pića napravljena od autohtonog bilja i lokalnih proizvođača, osmislili smo kao doprinos turističkoj ponudi Nacionalnog parka „Krka“. Na ovaj način pokazujemo kako škola, dobro uklopljena u lokalnu sredinu i osnažena partnerstvima s drugim prepoznatim turističkim i nacionalnim dionicima može doprinijeti lokalnom razvoju turističke ponude i lokalne sredine u kojoj djeluje.
U projektu Turističko-ugostiteljske škole Šibenik sudjelovali su učenici konobari, kuhari i  hotelijersko-turistički tehničari sa svojim mentorima.